Články

MIDI poradna

MIDI poradna

Otázky uživatelů týkající se MIDI a naše odpovědi. Pokud máte nějaký dotaz na MIDI, můžete se na nás obrátit. Pokusíme se vám odpovědět a doporučit řešení. Tuto MIDI poradnu provozujeme bezplatně.

(11 článků)

 
Produkty

Produkty

Doprovodné články k našim produktům a službám. Informace o novinkách a akcích.

(19 článků)

 
Konstrukce

Konstrukce

V této kategorii lze nalézt popisy některých konstrukcí elektronických zařízení, které jsme realizovali. Některé konstrukce obsahují kompletní návod včetně případných zdrojových kódů pro naprogramování mikroprocesoru. Jiné články slouží spíše jako podnět pro vlastní pokusy čtenáře.

(7 článků)

 
Signály

Signály

Číslicové zpracování signálů (DSP) je vědní obor elektroniky, který se rozvíjí zejména od poloviny 20. století. Díky DSP lze efektivně zpracovávat signály daleko za hranicemi analogové techniky. Lze tak např. účinně filtrovat signály, provádět syntézu a analýzu řeči, počítat odhady ekonomických veličin, potlačovat šum. Pro simulace algoritmů číslicového zpracování signálů se často používá programovací jazyk Matlab.

(5 článků)

 
Součástky

Součástky

Elektronické součástky jsou základními stavebními kameny elektronických obvodů. V této kategorii lze najít články především o zajímavých polovodičových elektronických součástkách.

(3 články)

 
Hardware

Hardware

Články o počítačích, periferiích, složitějších funkčních blocích, zajímavé spotřební elektronice a jejich využití pro zpracování signálů.

(6 článků)

 
Slovník

Slovník

Pojmy a zkratky používané ve výpočetní technice, zpracování signálů, konstrukci elektronických obvodů.

(5 článků)

 
 
 
Nahoru